O autorze
Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska, Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji. Obecnie wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz członek Komisji Spraw Zagranicznych. Absolwent Wydziału Prawa UJ w Krakowie, Adwokat.

Panie Pośle Palikot, to Klub Solidarnej Polski jest najaktywniejszy w parlamencie!

Panie Pośle Palikot - to nie Pana Klub, lecz Klub Solidarnej Polski jest najbardziej pracowitym klubem parlamentarnym!

Janusz Palikot w swoim wpisie na portalu natemat.pl chwali się, że Klub Parlamentarny Ruch Palikota, to najbardziej pracowity klub w Sejmie, w kategorii ilości złożonych ustaw. Przez nieuwagę, a może świadomie, Pan Poseł uwzględnił jednak tylko niektóre statystyki aktywności klubowej. Tymczasem statystyki mówią same przez się. Jeśli weźmiemy liczbę ustaw i uchwał przypadającą na parlamentarzystę, to nie ma żadnej wątpliwości: najaktywniejszym klubem jest Solidarna Polska!

Klub Parlamentarny, który liczy 21 posłów i senatorów, złożył do tej pory 60 projektów uchwał i ustaw w różnych ważnych dla Polaków sprawach. To daje pozycje wicelidera wśród klubów które złożyły największa ilość projektów w Sejmie. Poniżej statystyka:

PiS – 85, SP – 60, SLD- 45 , RP - 42 , PSL -23 , PO - 34

Dla porównania tylko klub PiS ma 136 posłów, a PO - 207.

Wśród 10 najczęściej występujących posłów, jest aż 4 posłów Solidarnej Polski – Józef Rojek, Andrzej Romanek, Marzena Wróbel oraz Piotr Szeliga. Zajmujemy również najwyższe lokaty w innych rankingach aktywności parlamentarnej.

To wszystko pokazuje, że najmłodszy, i jak na razie najmniejszy klub w parlamencie jest najaktywniejszy i najbardziej pracowity.

W ten sposób toczy się nasza historia!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...